Wynajem rusztowania – czy to się opłaca?
13 sierpnia 2020Rusztowanie to jeden z niezbędnych elementów, który niemal zawsze towarzyszy prowadzeniu prac budowlanych, remontowych czy wykończeniowych niezależnie od tego, czy inwestorem jest osoba prywatna czy podmiot gospodarczy. Stabilne rusztowanie pozwala wykonywać prace na wysokościach, bez czego trudno wyobrazić sobie budowę nawet niewielkiego budynku mieszkalnego. Pozostaje jednak pytanie, skąd wziąć rusztowanie? Kupić czy wynająć?
Zakup rusztowania: dla kogo?
Inwestycja w fabrycznie nowe rusztowanie to dość spory wydatek, który ma największe szanse powodzenia w przypadku firm świadczących profesjonalne usługi budowlano-remontowe, gdzie rusztowanie stanowi podstawowe narzędzie pracy przy tak podstawowych czynnościach jak wykonywanie czy remont elewacji budynku czy też montaż i renowacja systemów dachowych. Co ważne, koszty zakupu solidnego rusztowania można skutecznie obniżyć decydując się na rusztowania używane, które pod względem jakości wykonania czy stabilności często nie odbiegają od rusztowań pochodzących prosto z taśmy produkcyjnej. Przed zakupem konstrukcji warto rozważyć wszelkie za i przeciw i wybrać opcję najbardziej korzystną w kontekście jakości usług.
Zobac także: http://seolutions.pl/rusztowanie-czym-sie-kierowac-przy-jego-wyborze/
Wynajem rusztowania: dla kogo?
Z uwagi na spore koszty inwestycyjne związane z zakupem rusztowania, coraz więcej firm udostępnia swoim Klientom możliwość wypożyczenia konstrukcji na czas określony. Wynajem rusztowania to świetne rozwiązanie dla osób, które planują przeprowadzenie niewielkiej, prywatnej inwestycji. Budowa domu jednorodzinnego lub jego generalny remont to dobry przykład sytuacji, w której wynajęcie rusztowania sprawdza się w niemal 100%. Koszty dzierżawy rusztowania prezentują się znacznie korzystniej niż zakup nowej bądź używanej konstrukcji. Biorąc pod uwagę konieczność zagospodarowania miejsca do przechowywania własnego rusztowania oraz jego serwisowania, wynajem okazuje się znacznie bardziej atrakcyjne dla prywatnych inwestorów.
Wynajem rusztowania: na co zwrócić uwagę?
Przed wypożyczeniem rusztowania należy sprawdzić jakość wykonania konstrukcji oraz jej aktualny stan techniczny – przestarzałe, źle użytkowane rusztowanie stanowi realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pracowników budowlanych. Warto również bliżej przyjrzeć się sposobowi montażu konstrukcji oraz jej wyposażenie w elementy niezbędne do komfortowej i bezpiecznej pracy na wysokości. Rodzaj wynajmowanego rusztowania powinien być również dostosowany do jego przeznaczenia – tutaj pomocną radą powinna wykazać się firma dzierżawiąca rusztowania i ocenić, czy lepsze okaże się rusztowanie elewacyjne czy też rusztowanie przejezdne.